Close

Promowaliśmy projekt podczas „Bytomskiego Kwietnika”

Pierwsza edycja ciekawej imprezy organizowanej na terenie parku Kachla okazała się świetną okazją do promocji projektu „Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu”.

„Bytomski Kwietnik” to wymienialnia roślin, warsztaty i wykłady dla małych i dużych, joga na trawie, pływanie kajakiem, spacer botaniczny, strefa relaksu, kiermasz i wiele innych.

Podczas warsztatów i prelekcji można się było dowiedzieć, które kwiatki można zjeść, jak wybudować domek dla owadów, jak smakują pasty warzywne i dlaczego pszczoły są tak ważne w naszym ekosystemie. Wszyscy chętni mogli również zrobić własne eko-kartki lub wianki.

W parku rozstawiły się również kolorowe stanowiska. Były stoiska typowo ogrodnicze i florystyczne, ale także z naturalnymi kosmetykami, ceramiką, odzieżą, tekstyliami, biżuterią, upcyklingowymi cudami, przetworami i olejami. Podczas plenerowej imprezy nie zabrakło lodów, lemoniad i innych smakołyków dla ochłody.

W czasie imprezy pracownik MZZiGK Łukasz Fuglewicz prowadził spacery po parku, podczas których opowiadał o jego walorach botanicznych oraz omawiał zakras odnowy zieleni w parku, a o godzinie 12:30 prowadził prelekcję pod tytułem “odnowa parków miejskich”.

Uczestnicy Kwietnika mogli korzystać z naszych leżaków z nadrukiem promocyjnym “odnowa Zieleni w Parkach
miejskich w Bytomiu”.

Imprezę zorganizowało stowarzyszenie Piękna Strona Miasta przy współudziale 2. Harcerskiej Drużyny Wodnej, MZZiGK w Bytomiu, MDK nr 1 w Bytomiu, Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie oraz Muzeum Górnośląskiego.

Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Skip to content